23 September 2023

Almeria dhe Real Madridi

Edicioni 2023-24 i La Liga-s rikthehet me një seri tjetër ndeshjesh këtë fundjavë, teksa Almeria takohet me skuadrën e Real Madridit të Carlo Ancelottit në një ndeshje të rëndësishme në Estadio Mediterraneo sonte nga ora 19:30.

Real Madrid ka një skuadër të shkëlqyer në dispozicion dhe do të synojë të rifitojë titullin e La Ligas këtë sezon. Jude Bellingham shënoi në debutimin e tij në La Liga javën e kaluar dhe do të kërkojë të lërë shenjën e tij përsëri në këtë ndeshje.

Skuadra e Carlo Ancelottit, e cila ishte nënkampione në kampionatin e parë të Spanjës sezonin e kaluar, e hapi sezonin e ri me një fitore 2-0 ndaj Athletic Bilbao, ndërsa Almeria e filloi fushatën e saj me një humbje 2-0 në shtëpi nga Rayo Vallecano.

Almeria përfundoi në vendin e 17-të në La Liga sezonin e kaluar, dhe ata do të shpresojnë të shmangin një tjetër luftë për rënie këtë sezon.