23 September 2023

Arsenali dhe Fulhami

Nënkampionët e sezonit të kaluar në Premier League, Arsenali, kanë mposhtur Nottingham Forestin 2-1 dhe Crystal Palace 1-0 në dy ndeshjet e tyre të para të sezonit të ri dhe ata janë favoritët për të kompletuar një hat-trick të fitoreve kundër Fulham.

Fulhami përfunduan në vendin e 10-të sezonin e kaluar, duke qenë ndër favoritët e para-sezonit për rënie.

Fulham ishte me fat që fitoi 1-0 në Everton, i cili kishte nëntë goditje në portë ndaj dy të Cottagers në Goodison Park, përpara humbjes 3-0 në shtëpi ndaj Brentford, ndërsa ata kanë humbur tetë nga nëntë takimet e fundit me Arsenalin.

Arsenali ka fituar tetë nga nëntë ndeshjet e fundit në Premier League me Fulham.

Gjashtë nga shtatë fitoret e fundit të Topçinjve kundër Fulhamit ishin me dy ose më shumë gola.