22 September 2023

Bayern Munichu dhe Bayer Leverkuseni – Shiko këtu ndeshjen

Bayern Leverkuseni që e ka nisur jashtëzakonisht mirë edicionin e ri në elitën e futbollit gjerman, do të ballafaqohet sot me kampionin aktual Bayern Munchenin.

Ndeshja do te zhvillohet në “Allianz Arena”, duke filluar nga ora 20:30.

Ndërkohë, Leverkuseni prin në pozitën e parë në Bundesliga me nëntë pikë, ndërsa me pikë të barabarta është edhe Muncheni në pozitën e dytë, me po aq pikë.

Granit Xhaka, i cili luajti në dy takimet e Zvicrës në ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian, do të jetë i gatshëm nga fillimi.

Ai u transferua te Leverkuseni në afatin kalimtar të verës nga Arsenali, dhe deri më tani ka shkëlqyer me paraqitje të mira.

Shiko ketu ndeshjen – LIVE