23 September 2023

Celta dhe Reali

Real Madridi do të synojë të bëjë tri fitore nga tre ndeshjet e tyre hapëse të sezonit të ri të La Ligës, kur ata të udhëtojnë te Celta Vigo sonte nga ora 21:00.

Los Blancos janë aktualisht në krye të tabelës me gjashtë pikë, pasi kanë mposhtur Athletic Bilbao dhe Almeria këtë sezon, ndërsa Celta ndodhet në vendin e 16-të, duke mbledhur vetëm një pikë nga dy ndeshjet e para të sezonit.

Jude Bellingham ka qenë ylli i spektaklit deri më tani, duke shënuar tre herë në dy paraqitjet e tij të para.

Ndeshja e parë e Real Madridit në shtëpi këtë sezon do të jetë kundër Getafes më 2 shtator, kështu që do ta bënte fillimin e tyre edhe më mbresëlënës nëse do të mund të mposhtnin Celta-n sonte.