23 September 2023

City dhe Newcastle

Manchester City dhe Newcastle United, të dy kanë një fillim të mirë në sezonin e ri të Premier League.

Ndërsa skuadra e Pep Guardiolës mposhti Burnley-n e sapoardhur me rezultat 3-0, bardhezinjtë mposhtën Aston Vilën 5-1.

Tani, të dy klubet në pronësi të Lindjes së Mesme do të përballen me njëri-tjetrin në Etihad.

Cityzens ndoqën fitoren e tyre kundër Sevillas në Superkupën e UEFA-s.

Sa i përket Eddie Howe dhe Newcastle, duket se ata kanë marrë rrugën nga ku u larguan sezonin e kaluar. Mesfusha perfekte, sulmi po shënon dhe mbrojtja është një mur! Gjithçka duket shumë perfekte.

Magpies shkatërruan Aston Villa 5-1 në St James’ Park fundjavën e kaluar, ndërsa skuadra e Pep Guardiolës së fundmi fitoi Superkupën e UEFA-s kundër Sevillas.