23 September 2023

Inter Miami do të përballet me Philadelphia Union

Inter Miami do të përballet me Philadelphia Union në gjysmëfinale të Kupës së Ligës në Subaru Park sonte nga ora 01:00.

Lionel Messi dhe të tjerët arritën në këtë fazë pasi eliminuan Charlotte me një rezultat prej katër golash, ndërsa Philadelphia mundi me sukses Queretaro 2-1 në çerekfinale për të marr një biletë për në katërshen e parë.

Miami aktualisht është në momentum dhe trend pozitiv pas ardhjes së Messit, i cili ka shënuar tetë gola në pesë ndeshje në Kupën e Ligës.

Dhe në këtë ndeshje, Messi padyshim që do të mundohet që ta çojë ekipin e tij në finale dhe të fitojë trofeun e tij të parë për klubin.

Megjithatë, pavarësisht se ka Messin, Sergio Busquets dhe Jordi Alba në skuadrën e tyre, Inter Miami nuk mund të lejojë të lërë vigjilencën e tyre pasi Unioni i Philadelphia qartë nuk do të dorëzohet lehtë.