23 September 2023

Liverpooli dhe Bournemouthi

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Liverpoolit dhe Bournemouthit, e vlefshme për javën e dytë në Premierligë.

Liverpool do të përballet sot me Bournemouth në javën e dytë të Premierligës.“The Reds” presin në “Anfield” Bournemouth me fillim nga ora 16:00, aty ku do të kërkojnë fitoren e parë sezonale pas barazimit në xhiron e kaluar me Chelsean.

“Reds” e nisën sezonin me një barazun 1:1 me Chelsean javën e kaluar dhe do ta kërkojnë fitoren e parë sezonale sot.

E të njëjtën do ta kërkojë ta bëjë edhe Bournemouth që barazoi po ashtu 1:1 në xhiron e parë me West Hamin.