23 September 2023

Man Utd dhe Nottinghami

Pasi fitores 1-0 në shtëpi ndaj Wolves në hapjen e sezonit përpara se të pesonin humbjen 2-0 në Tottenham, mbështetësit e Manchester United do të kërkojnë një përgjigje pozitive kundër Nottingham Forest.

Djajtë e Kuq përfunduan të tretët në Premier League sezonin e kaluar, duke fituar katër ndeshjet e tyre të fundit për të krijuar mjaft besim për sezonin e ardhshëm.

United do të jetë pa nënshkrimin e verës Mason Mount, i cili mund të mungojë deri në gjashtë javë pasi mori një dëmtim kundër Spurs.

Luke Shaw është gjithashtu do te mungoj për një periudhë jashtë fushës me një problem muskulor.

Rasmus Hojlund mund të jetë i disponueshëm për të bërë debutimin e tij të shumëpritur.