23 September 2023

Milani dhe Torino

AC Milan do të përpiqet të ruajë fillimin e tij të mire në sezonin e ri të Serie A kur të presë Torinon në San Siro sonte nga ora 20:45.

Pas një fitoreje mbresëlënëse në Bologna në fundjavën hapëse të sezonit 2023/24 të Serisë A, AC Milan do të synojë të japë një shenjë të hershme të kredencialeve të tyre të Scudettos kur ata të mirëpresin Torinon në San Siro për ndeshjen e tyre të parë në shtëpi të sezonit të ri. .

AC Milan ka një skuadër të mirë në dispozicion. Christian Pulisic shënoi një gol në debutimin e tij në Serie A javën e kaluar dhe do të kërkojë të shtojë numrin e tij këtë fundjavë.

Torino ka një rekord të dobët kundër kuqezinjve në San Siro. AC Milan është skuadra më e mirë në letër dhe duhet të jetë në gjendje ta fitojë këtë ndeshje.