22 September 2023

Rio Ferdinand i ka thënë Jadon Sanchos ose t’i bashkohet një klubi të Arabisë Saudite ose të pranojë të ulet në stolin e klubit.

Ish-mbrojtësi i Manchester United, Rio Ferdinand i ka thënë Jadon Sanchos ose t’i bashkohet një klubi të Arabisë Saudite ose të pranojë të ulet në stolin e klubit.

Sancho u largua nga menaxheri Erik ten Hag për humbjen e tyre 3-1 ndaj Arsenalit.

Pas ndeshjes, Ten Hag pretendoi se e mori vendimin për shkak të qëndrimit të lojtarit në stërvitje gjatë javës.

Sidoqoftë, në një kthesë dramatike, Sancho lëshoi ​​​​një deklaratë në mediat sociale duke i quajtur pretendimet “plotësisht të pavërteta” dhe duke këmbëngulur se ai ishte bërë një “kock turku”.

Duke folur në Vibe me Five, Ferdinand tha: “Nuk ka asnjë mënyrë që Jadon të bëjë një deklaratë të tillë nëse ai nuk ka performuar mirë në sytë e tij.

“Ky është edhe ndryshimi. Në tabelën e tij, Jadon [mund të mendojë] – ‘Unë jam stërvitur mirë’, por menaxheri mund të ketë një standard tjetër. Ka dy mënyra që kjo përfundon.

“Ka vetëm një dritare të hapur tani dhe ajo është Saudite. Ose je në stol ose nuk futesh në skuadër për pjesën tjetër të sezonit.”