23 September 2023

Tottenhami dhe Manchester Utd

Ndeshja e madhe e javës së dytë të Premierligës angleze 2023/24 do t’i takojë Tottenhamin me Manchester Unitedin në Londrën Veriore sot nga ora 18:30.

Manchester United është në kërkim të një fitoreje tjetër në Premier League 2023/24, me ata që tani fokusohen në ndeshjen jashtë fushe kundër Tottenham Hotspur.

Pavarësisht se fituan ndeshjen hapëse kundër Wolves fundjavën e kaluar, Djajtë e Kuq nuk duhet të jenë të vetëkënaqur pasi u shfaqën më pak se bindës në atë fitore.

Të rinjtë e Ange Postecoglou tani kanë një detyrë të vështirë përpara pasi nuk kanë më kapitenin e klubit dhe golashënuesin më të mirë, Harry Kane, i cili është transferuar te Bayern Munich këtë verë.

Të rinjtë e Ange Postecoglou e nisën sezonin e ri me një barazim 2-2 kundër rivalëve londinez Brentford në fundjavë.

Me pak fat krah Man United fitoi në ndeshjen e tyre hapëse në Premier League kundër Wolves derisa më në fund dolën fitimtarë falë golit të vetëm të Raphael Varane.