23 September 2023

Villarreali dhe Barca

Edicioni 2023-24 i La Ligas është rikthyer në aksion me një tjetër raund ndeshjesh këtë fundjavë, teksa Villarreali ndeshet me skuadrën e Barcelonës në Estadio de Madrigal.

Barcelona ka një rekord mbresëlënës kohët e fundit kundër Villarrealit dhe ka fituar 20 nga 48 ndeshjet e fundit të luajtura midis dy skuadrave.

Pas një serie prej tre fitoresh radhazi kundër Barcelonës në La Liga midis 2007 dhe 2008 , Villarreal ka fituar vetëm një nga 28 ndeshjet e fundit të tilla në kompeticion.

Barcelona është e pamposhtur në 14 ndeshjet e fundit jashtë shtëpisë kundër Villarrealit në La Liga.

Barcelona është në mes të një krize dëmtimi për momentin dhe do të duhet të bëjë pa lojtarë si Ronald Araujo dhe Pedri këtë muaj.

Ansu Fati dhe Lamine Yamal kanë treguar formë fantastike këtë sezon dhe do të përpiqen të tregojnë aftësitë e tyre edhe në këtë ndeshje.